خودزنی بحرین با پارانویای ساختگی درباره ایران

این نامه از سوی رئیس جمهور ایران بی پاسخ نماند و مقامات ایران ضمن تأکید مجدد بر اینکه در چارچوب قطعنامه ۵۹۸ به صلح پایدار می اندیشند، با اظهار تأسف عمیق از تحمیل هشت سال جنگ بر دو کشور ایران و عراق ، هرگونه اقدام از جمله ملاقات و مذاکره را منوط به حفظ اعتبار قطعنامه مذکور دانستند (رجوع کنید به متن نامه های مبادله شده بین رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق ، ص ۲۵- ۲۷). بنابراین با رشد ناگزیر صادرات و کاهش عرضه در داخل و نیز رشد هزینه واردات مواجه خواهیم شد. همچنین در زمان امویان و عباسیان در عربستان، همواره ایران و ایرانی، اپوزوسیون حکومت اموی و عباسی بودند. همچنین سازمان ملل نشان داد در شرایط خاص حاکم بر آتش بس ، تمایل جدی به اجرای قطعنامه ندارد و دست کم فاقد ابزارهای لازم برای اعمال فشار بر عراق و اجرای قطعنامه ۵۹۸ است .

از چهار نبرد منظم ، سه نبرد در محور فرعی رَواندوز و یک نبرد در محور فرعی سیدکان صورت گرفت . در اوضاع بی نظمی لشکر مسلمون ها، اعراب مجبور به پیاده شدن از اسب ها شدن تا پیاده بجنگن در این جنگ ابوعبید ثقفی به فیل سفید حمله کرد و به فیل زخم زد اما فیل ابوعبید ثقفی رو زیر پاهای خود گرفت و کشت. واقعیت این است که ایران یک کشور مستقل و یک قدرت منطقهای است که بیشترین اهمیت را به حلقه اول سیاسی- امنیتی و اقتصادی خود در محیط همسایگی و منطقه بزرگتر غرب آسیا در خلیج فارس، عراق و شامات، افغانستان و آسیای جنوبی، آسیای مرکزی و قفقاز و حوزه خزر میدهد. دریافت بخشی از یارانة جنگی و حضور افسران انگلیسی خیلی زود به تقویت موضع ایران در برابر روسیه انجامید. جنگ جلولاء: بین سپاه سعد وقاص و مهران در جلولاء (نزدیک حلوان) جنگی در گرفت که اعراب پیروز شده و صد هزار اسب ممتاز از ماد به غنیمت بردند. جنگ زنجیر: خالد ولید سردار نامی اسلام به هرمز که مرزبان ایران در کویت بود امر کرد یا اسلام بیاورد یا جزیه بدهد که هرمز در جنگی تن به تن با ولید کشته شد. به نظر من ایران ناگزیر بود و چارهای جز آن نداشت، مگر اینکه لشکرکشی و جنگ انجام میداد و وضعیت به حالت یک جنگ تمامعیار با کشورهای منطقه و عملا با بریتانیا درمیآمد.

چقدر شخص اول مملکت درباره همهشان نظر میدهد؟ پرواز شماره ۶۵۵ از بندرعباس برخاسته و در مسیر عادی خود به سوی دوبی میرفت و ناو وینسنس هنگام حمله وارد آبهای سرزمینی ایران شده بود و نیروهای ایرانی با آن درگیر شده بودند تا از آب های ایران خارج شود. در این جنگ طولانی بالاخره مسلمون ها پیروز شدن و خالد به قسم خود وفا کرد و تمام اسرا رو کشت، بعد ها خالد شهر رومی” فیراز” رو فتح کرد. اینکه ایران بعد از یک دوره طولانی به عنوان قدرت متوسط منطقهای هم با بریتانیا و هم با آمریکا وارد معادلات استراتژیک و نظامی میشود که به مرور بعد از خروج نیروهای انگلیسی از خلیج فارس، ژاندارم منطقه میشود و انگلیسیها به این موضوع تمکین کرده و آمریکاییها هم خوشحالاند. پسر جوانی با لباس سربازی آمد، با سروصورت آفتاب سوخته و خیس از عرق. یزد گرد سوم، سی و چهارمین پادشاه ساسانی، پسر شهریار و نوهٔ خسرو پرویز، آخرین پادشاه ساسانی بود که قلمرو وسیع و با عظمت ایرانی در زمان او از بین رفت. بمباران شیمیایی سردشت توسط ارتش عراق تحت امر رژیم جنایتکارصدام دیکتاتور رئیس جمهورسابق عراق با پشتیبانی کاخ سفید وغرب، سند رسوایی آمریکایی ها، کشورهای اروپایی، مدعیان حقوق بشرو سازمان های بین المللی است.

با این عملیات و عملیات بدر، که یک سال بعد در ۱۱ اسفند ۱۳۶۳ در محدوده هورالهویزه انجام شد، نیروهای سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران توانستند مواضع خود را در منطقه عملیاتی هور تثبیت کنند. یزدگرد با وجود لباسهای حقیر آنها را پذیرفت و آنها گفتند باید اسلام بیاورید یا جزیه بدهید. در این جنگ اعراب در حال شکست خوردن بودند که نعمان گفت خلیفه مرده و اعراب باید برگردند. نکته دیگری که باید به یاد داشت این است که ترامپ حتی نسبت به «همه گزینههای روی میز» اوباما هم کمتر از «تهدید نظامی» علیه ایران استفاده میکند. خراسان آخرین ایالتی بود که به دست اعراب افتاد. جنگ پُل: تهدید مرزهای ایران توسط اعراب، باعث شد تا دربار ایران رستم فرخزاد را به جنگ با اعراب بفرستد. جنگ ایران و اعراب رو همگی جنگ معروف قادسیه میدونیم اگر چه جنگ قادسیه جنگ اوله ولی اثرات جنگ و به قولی کم کیف جنگ حکم می کنه جنگ قادسیه اولین جنگ نیست، با سوال دات ای آر همراه باشید تا کم و کیف جنگ را برسی کنیم. جنگ قادسیه: قادسیه در نزدیکی محلی بود که بعدها کربلا نامیدند. تسخیر ایالات ایران و فوت یزدگرد: پس از جنگ نهاوند به مدت 10 سال اعراب تمام ایالات ایران را به جز طبرستان که سپهبد های پارتی در آنجا سلطنت میکردند، گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید