قهرمانان کشور در مسابقات جهانی کشتی معلم ورزش میشوند

الان وقت تمرین بچه های ماست. الان میگویم هر چه دارم برای آنها. الان می گویم هر چه دارم برای آن ها. سجادی رفیق من است و او را دوست دارم. ما همه رفیق هستیم. همه شناخته شده هستند و ما از برخوردهایی که در سفارت آمریکا شد گله داریم. گرین کارت با تابعیت که قسم می خورند خیلی فرق دارد. گرین کارت با تابعیت آمریکا که قسم میخورند خیلی فرق دارد.

به گفته کاظمی حرکت امروز پیامهای خوبی برای ورزش کشور دارد و این وزارتخانه در حوزه تربیت بدنی سرمایه گذاریهای زیادی داشته است. وقتی انسان های نخست دریافتند که می توانند با کمک قدرت بدنی و زوربازوی خود بهتر بر حیوانات و حریفان مهاجم خود چیره شود، بیشتر به اهمیت ورزش کشتی پی بردند. وقتی که بازیهای المپیک مدرن برای نخستین بار در سال ۱۸۹۶ برگزار شدند، کشتی فرنگی یکی از مهمترین قسمتهای برنامه مسابقات بود و از آن زمان تا کنون (به استثنای وقفه سال ۱۹۰۰) این ورزش به اشکال گوناگونی ظاهر شده است.

خواهش میکنم مجمع انتخاباتی در سریعترین زمان ممکن برگزار شود. وعده های انتخاباتی عجیب فیگو ! با توجه به این که ورزش کشتی فرنگی روی تشک اجرا میشود ، ورزشکاران باید از کفش های ویژه ای استفاده کنند. هر راند از بازی به سه بخش تقسیم میشود: یک بخش ۶۰ ثانیهای برای رزم موقعیت ایستاده (روی پاهای خود)، و دو بخش ۳۰ ثانیهای برای رزم روی زمین (روی تشک). در صورتی که کشتی گیر یکی از پاهایش را بیرون از ناحیه طراحی شده برای مبارزه قرار دهد، یک امتیاز را به دلیل خروج از تشک به حریف خود داده است.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی که قبلا سابقه حضور در مسابقات جهانی را داشته، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف دنیز منیکسه از آلمان رفت. به دنبال این اتفاقات روز پنجشنبه چهاردهم اسفندماه، علیرضا دبیر در نامهای به رئیسفدراسیون کشتی آمریکا، عدم امکان حضور ایران برای انجام مسابقه دوستانه تیم به تیم با تیم کشتی آزاد این کشور در تاریخ 23 بهمن را اعلام کرد.

نفراتی که قرار است در هفته آینده برای دریافت ویزای بلغارستان و حضور در جام دانکلوف، راهی سفارت شوند به همراه کشتیگیرانی که نامشان در لیست تورنمنت یاشاردوغوست، در اردو ماندند و بعد از انجام اقدامات اداری جهت اعزام به خانه خواهند رفت. من از یکی دونفر برای برخی خبرسازی ها و دروغ ها شکایت کرده ام که اسم او را جاسوس می گذارم. حمید عزیزی رئیس فدراسیون گلف گفت: باید شان مجمع را حفظ کنیم. وی که برنامه ورزش و مردم صحبت میکرد، در پاسخ به این سوال که میگویند وضع مالی زندگی اش خوب است، گفت: لزومی ندارد هرچه داریم را بگوییم.

باور دارم انتخابی خوب و دقیق باعث رونق کشتی می شود اما اینها همه بخواهند مثل قدیم در خرداد انتخابی بگیرند درست نیست. همه اینها روی هم کشتی ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا مدال جهانی و المپیک دارد. درباره همه اینها صحبت میکنم. دبیر همچنین گفت: اسفند مفصل درباره شرکت توسعه صحبت میکنم. ببینم چه کسانی می آیند اسفند ثبت نام کنند آن وقت مفصل صحبت میکنم. اگر عکس او را در اتاقم زدم حتما درباره او صحبت میکنم.

درباره بودجه و پخش کردن آن به ریز در اسفندماه صحبت میکنم. « اینگونه نیست که ندانم چه خبر است.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: والله زمانی که من آمدم، 800 میلیون تومان در بودجه فدراسیون کشتی بود و پولی وجود نداشت. اینگونه نبود که مردم از بین این دو یکی را انتخاب کنند. نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: قهرمانان کشتی، همیشه در بین مردم جا داشته اند و نمونه ی بارز آن زنده یاد غلامرضا تختی است که به خاطر مردمی بودن و داشتن مرام و منش جوانمردی و پهلوانی همیشه در ذهن و قلب مردم جای دارد.

هرچند فنلاند، سوئد و مجارستان نیز موفقیتهای بسیاری را در این ورزش به دست آورده اند، اما این اتحاد جماهیر شوروی است که در صدر جدول کسب مدالهای مسابقات کشتی فرنگی قرار دارد. تفاوت این دو نوع سبک این است که، کشتی فرنگی، که بیشتر در اروپای قارهای محبوب است، گرفتن پائین کمر حریف و استفاده از پا ممنوع است. مسابقات این دو نوع سبک زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی برگزار میشود. اینکه رسانهای مثل فاکس نیوز چنین خبری را بزند، معلوم است نمیخواهند این دیدار برگزار شود. وی در پاسخ به سوالی در مورد امکان بازگشتش به ۷۴ کیلو، عنوان کرد: اگر می خواستم به ۷۴ کیلو برگردم که وزنم را تغییر نمی دادم.

اگر مسابقه دوستانه است این چه دوستانه برخورد کردن است. فارس: در زمینه آموزش در کشور آذربایجان چه اقدام مهمی انجام دادهاید؟ یا می گویند من آنجا چه چیزهایی دارم. رییس فدراسیون کشتی با اشاره به وزارت ورزش گفت: دوستان می گویند مدام ما اختلاف داریم. امیدوارم وزارت ورزش کمک کند تا در بازیهای آسیایی، جهانی و المپیک بهترین نتیجه را بگیریم. رییس فدراسیون کشتی درباره تشکیل دو تیم برای بازی های آسیایی و جهانی گفت: باید با مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک بنشینیم و ببینیم چکار باید بکنیم. گفتند بیا فیلم بازی کن و این کار را هم نکرد.

نزدیک بازی های آسیایی به درد من نمی خورد. کمیته ملی المپیک نمی تواند برای ما تصمیم بگیرد. سرمربی تیم ملی و بچه ها و خودمان باید تصمیم بگیریم. سرمربی تیم ملی و بچهها و خودمان باید تصمیم بگیریم. نگاه بچه های تیم ملی هم باید برای ما مهم باشد. درباره کلمه کشتی باید گفت که زرتشتیان و پارسیان باستان هنگام غروب آفتاب بندی به کمر خود می بستند و در برابر کانون آتش به دعا خواندن می پرداختند . تدیا شویلی ( شوروی ) ازبهترین کشتی گیران جهان در دهه 1970 که در وزنهای 82 و 90 کیلوگرم کشتی می گرفت .

بد است حسن یزدانی اگر با تیلور کشتی می گرفت؟ در ادامه یک فرم ارزیابی عملکرد چهار ساله در اختیار اعضای مجمع قرار گرفت تا نظرات خود را اعلام کنند. برای انتخاب پهلوان پایتخت رسم براین بودکه پهلوانان را در روز مشخصی مصادف با یک روز از عید یا یک روز تعطیل در میدانی جمع میکردند و کشتی گرفتن و اجرای مراسم را برپا مینمودند و سرآمد پهلوانان را به عنوان «پهلوان پایتخت» معرفی مینمودند. ۵۷ روز است که پول نگرفته ایم. وی خاطرنشان کرد: از روز اول که به کشتی آمدم یک حرف زدم و اینکه آمدم آبرویم را بگذارم که کشتی بالا برود.

دبیر افزود: متاسفانه اتفاقاتی افتاد که من واقعا ناراحت شدم. ما واقعا یک دیدار دوستانه را دیدیم. اگر ویزای من را هم ندهند ما نمیرویم. اگر حرفی می زنم بخاطر این است نتایج کشتی در ورزش ایران اثر دارد. کشتی ایران تا چند دهه قبل طرفداران بسیاری داشت اما آرامآرام زیر سایه فوتبال و سایر ورزشهای پرسروصدا رفته و این روزها کمتر مورد توجه قرار میگیرد. اکبر آقای فلاح هم نسبت به من نقد دارد اما به خودم اجازه نمیدهم حرفی بزنم. من به قبل کاری ندارم و به دوره خودم کار دارم. من خودم این شرایط را طی کردهام و هزینه آن را دادهام.

اما نکته جالب توجه این است که عبدالرشید سعدالله اف در رده سنی جوانان کشتی نگرفته است بطوری که در سن 18 سالگی باید اولین سال حضورش در رده جوانان را تجربه می کرد اما در رده سنی بزرگسالان شرکت کرد. از امورخارجه و دستگاه های امنیتی می خواهم نظر بدهند که آیا این برخورد درست است؟ از ایرانی های آنجا بپرسید آیا آنجا را دوست دارند یا نه. مسابقات کشتی تا سال ۱۳۱۸ به صورت پهلوانی با رسم و رسوم خاص ایرانی ادامه داشت، اما از این سال به بعد با مطرح شدن مقررات اتحادیه بینالملل فیلا، تغییر و تحولاتی در شیوه کشتی گرفتن و طرز لباس پوشیدن کشتی گیران پدیدار گشت.

به گزارش ایسنا، یکی از مواردی که در این کنفرانس خبری مطرح شد بحث پخش شدن یک عکس گرین کارت به نام علیرضا دبیر بود که در ادامه رئیس فدراسیون کشتی توضیحاتی را به صورت اینفوگرافیک در مورد این گرین کارت تقلبی ارائه داد. همانطور که می دانید وب سایت گویا ورزش چند وقتی است که به صورت خیلی فعال به پوشش اخبار حوزه ورزش و مقالات مرتبط با آن می پردازد. برای خود ما است و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

او به نحوه ارائه این ارقام در جداول انتقاد کرد و گفت که این مسائل باید در هیئت اجرایی نیز بحث شود. کسی که گرین کارت دارد آیا به سفارت آمریکا میرود تا ویزا بگیرد؟ کشتی روی هم ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا مدال جهانی و المپیک دارد. کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات المپیک 2016 در دور اول ایستوان ورب از کشور مجارستان را مغلوب کرد، در دور دوم پترو سبالوس از کشور ونزوئلا را مغلوب کرد و در دیدار نیمه نهایی شریف شریف اف از کشور آذربایجان را مغلوب خود کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید