گالری عکس کره زمین؛ عکس های شگفت انگیز از کره زمین

پولاریس همیشه ستارهی قطبی نبوده است و دلیل آن حرکت محور زمین در طول هزاران سال است اما تا زمانی که محور زمین از ستارهی قطبی دور شود به عنوان ستارهی راهنمای ما باقی می ماند. حال چرایی معلق ماندن آهنربا در تصویر (۱) و تصویر (۵) مشخص است. با این همه مشکل از جایی ناشی میشود که همه ستارگان درخشندگی یکسانی ندارند و در نتیجه با توجه به درخشندگی ظاهری یک ستاره و نوری که به چشم ما میرسد نمیتوانیم فاصله ستاره تا خودمان را مشخص کنیم. این ستاره چون یک ستارهی متغییر دلتا قیفاووسی است -ستارگانی که به صورت شعاعی میتپند و تغییرات آنها در دما و قطر سبب تغییرات در درخشندگی آنها میشود- فاصلهی آن تا خورشید مورد تجدید نظر قرار گرفته است. پولاریس که به ستارهی شمالی (و همچنین ستارهی قطبی و گاهی نیز به ستارهی راهنما) نیز معروف است چهل و پنجمین ستارهی درخشان در آسمان شب است. این ستاره که به Rigel Kent و Toliman نیز معروف است درخشان ترین ستاره در صورت فلکی جنوبی قنطورس و سومین ستارهی درخشان در آسمان است. این ستاره درخشان ترین ستاره آسمان شب است و در صورت فلکی سگ بزرگ واقع شده که به ستارهی سگ نیز معروف است.

دلیل درخشندگی بسیار زیاد این ستاره در آسمان ترکیب درخشندگی و فاصلهی آن است- این ستاره با فاصلهی ۶٫۸ سال نوری یکی از نزدیکترین ستارگان زمین است و در واقع در حال نزدیکتر شدن نیز میباشد. توجه داشته باشید که هر چه ستارگان به پولاریس نزدیکتر باشند، دایرهی گردش آنها کوچکتر است. مقالات علمی بسیاری پیشنهاد میکنند که ممکن است ۳۰ درصد به منظومهی شمسی نزدیکتر از مقدار پیشبینی شدهی پیشین باشد. به فرموده امام صادق (ع): «خداوند به این امت سه ماه ارزشمند بخشیده است که به امتهای پیشین عطا نکرده بود و آن ماه ها، رجب، شعبان و ماه رمضان است و سه شب نیز به این امت عنایت کرد که به امتهای قبل نبخشیده بود و آن شبهای سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم ماه است و همچنین سه سوره (بافضیلت و پرمحتوا) به این امت عطا کرد که به امّتهای سابق نداده بود و آن سورههای «یس»، «مُلک» و «توحید» است، از این رو هر کس که میان این سه فضیلت جمع کند، میان بهترین عطاهای این امّت جمع کرده است». اگر تعداد این موارد در یک صفحه یا یک جدول یا نمودار بیش از یک مورد باشد، میتوان برای آنها به ترتیب، از یک ستاره، دو ستاره، و سه ستاره استفاده کرد.

در چنین مواقعی ممکن است یک ستاره در آن بخش گذاشته شود، و توضیح مربوط به آن در زیر آن جدول یا نمودار بیاید. معادل این نشانه در زبان انگلیسی واژه asterisk است. در مورد روزهای ماه رجب که چقدر با فضلیت است هرچه اشاره کنیم باز هم کم است از این ماه به عنوان ماه عبادت و خودسازی یاد میشود که در این قسمت به چند مورد از آن میپردازیم. برای تایپ علامت ستاره در ویندوز، باید کلید shift و عدد 8 را با هم بفشاریم. دیدگاهها و تظراتتان را با ما و سایر همراهان ستاره به اشتراک بگذارید. در اینجا لیستی از ستارگانی که در آسمان شب قابل مشاهده و شناخته تر می باشند را می بینند. هشتم: خواندن دعایی که از امام جواد (ع) نقل شده است که فرمود:مستحب می باشد در اولین شب رجب،انسان با این کلمات، دعا کند:اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِاَنَّکَ مَلیکٌ، وَاَنَّکَ عَلی کُلِّ شَیْء مُقْتَدِرٌ، وَاَنَّکَ ما تَشآءُ مِنْ أَمْر یَکُونَ، خدایا از تو خواهم بواسطه آن که تو فرمانروایی و تو بر هر چیز توانایی و تو هر کاری را بخواهی می شود.

هر گاه در میان متن، بر روی کلمهای و یا در کنار آن از علامت ستاره استفاده شود، به این معنی است که توضیح تکمیلی برای آن عبارت و یا کلمه در زیرنویس وجود دارد. اهنگ قدیمی و خاطره انگیز ستاره از شادمهر عقیلی (دوباره دلم واسه غربت چشمات تنگه) که در آلبوم آدم و حوا که در سال ۱۳۷۹ به صورت غیر رسمی منتشر شد، قرار داشت، را همینک میتوانید با کیفیت MP3 320 و لینک مستقیم از نیت موزیک دانلود کنید و لذت ببرید، همچنین متن ترانه و امکان پخش آنلاین موزیک نیز در ادامه مطلب قرار دارد. دانشمندان انتظار دارند که تا ۶۰۰۰۰ سال دیگر نیز به نزدیک شدن به زمین ادامه میدهد و پس از آن دوباره از زمین دور میشود. چگونگی حساب كردن طالع شخص و اينكه آيا دو نفر ستاره شان با هم هماهنگ و جفت است و ازدواج آنها با يكديگر مشكلی ندارد و ان شاء الله تا به آخر با هم زندگی خواهند نمود و يا اينكه برعكس، ستاره و طالعشان با هم جفت نيست و زندگي و ازدواج آنها با هم به احتمال زياد با موانع و مشكلات و قهر و آشتي پی درپی و بی مورد همراه خواهد بود را ميتوان به شرح زير توضيح داد.

دیدگاهتان را بنویسید