گلچین بهترین و زیباترین غزلیات حافظ + زندگینامه

ایمدواریم از این اشعار دو بیتی و رباعیات به همراه عکس نوشته شعر بیدل دهلوی لذت ببرید. كرمپور توضيح داد: در دهه 80 بيش از آنكه اتفاقي ادبي در حوزه شعر بيفتد، اتفاقات اجتماعي و سياسي بودند. او توضیح داد: اين اتفاق از جانب كساني ميافتد كه خودشان بايد جلوي آن را بگيرند. دو پاسخ غیردقیق، یکی این است که بله، ما با این رشتهها کاملاً بیگانه و ناآشنا بودیم و پاسخ غیردقیق دوم این است که خیر، این علوم اصلاً از جانب ما به دنیای پیشرفته رفته است. شعر اين گونه نيست به همين دليل است كه اسم یکی از كتابهایم را دهه 75 تا 85 گذاشتهام.

و برای مرد، دو تصویر می کشد یکی مردی که طالب عیش و نوش و خوشگذرانی و سرگرم شدن با زنان آوازه خوان و رقاصه است، و دیگر مردی ساده که اسیر زیرکی و هوشیاری زنی چون شهرزاد می شود. استدلال او کاملاً متین است، زیرا می گوید شاه در شکار آموزش بسیار دیده است و لذا بر دوختن گوش و سم گور به همدیگر، فضیلتی برای وی نیست؛ به عبارت دیگر، جز این نباید باشد. هیچ چیز جز حقیقت وجود ندارد و ما نیز جزیی از حقیقت این عالم هستیم. بسیاری از شما دوستان خواستید من این آهنگ دکلمه رو براتون بفرستم من این دکلمه رو از قسمت کد موزیک بهاربیست گرفتم.

3- در قسمت سوم می توان اشعاری را تحلیل کرد که عاشقانه اند و یا شرح یک مکاشفه به همراه یک زن هستند. اگر قصد دارید سخنرانی علمی را آغاز کنید، برای شروع جذاب و میخکوب کننده، متن ها و اشعاری را در این زمینه برای شما بیان می کنیم که بسیار مؤثر خواهند بود. سهراب در آخرین مجموعه خود، از حال و هوای شعرهای قبیل، همچنین از ذهن و زبان آن ها فاصله می گیرد و به بیان تجریدی عوالم شاعرانه روی می آورد. آغازین سطرهای شاعرانه سهراب درباره مرگ که معمولاً با درج زیبایی های زندگی و زندگی های زیبا همراه است.

از میان غزل پردازان دوره انقلاب، بعضی هم به ترکیب سازی های خاص چنان پرداخته اند که گاه اندیشه و معنی را فدای آن کرده اند. در این ستارهسازی شماری از ویژگیهای زیستی این شاعر برجسته شده است و گاهی هم آنچنان مورد تقلید شاعران زن قرار گرفته که از فرط تکرار و مخدوش شدن، تهوعآور شده است. بیدِلْ، ابوالمعالی میرزا عبدالقادر بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هند و صوفی و نماینده برجسته سبک هندی استکه از سالیان گذشته دارای جایگاهی خاص در علم و ادب فارسی بوده است. او تاكيد كرد: من در دهه 80 نسلي نميبينيم بلكه آدمهاي فعالي را ميبينيم كه فعاليتهايشان برجسته شد و بايد درباره شعرشان قضاوت كنيم.

بدون اغراق باید گفت که صلابت و حلاوت بسیاری از شعرهای این دفتر که در سالهای آغازین انقلاب و در طول دوران پرافتخار دفاع مقدس سروده شدهاند، در ذائقه بسیاری از خوانندگان مشتاق و جدی ادبیات معاصر هنوز هم باقی مانده است. او فرودستی نیمی از جامعه بشری را در جامعه مردسالار میبیند و در دفاع از این نیمه فرودست تیزترین و برندهترین کلمات را به کار میبرد. روایت اسطوره آفریده شدن زن و کامل شدن نیمه دوم خلقت، در چند سطر ابتدایی شهر به زیبایی تنهایی انسان را در میان تپش کور خلقت بیان کرده است. او اظهار كرد: مرزهای عينيت و ذهنيت در انسان امروز از بين رفته است كه هر كسي حرفي داشته باشد ميتواند آن را مطرح كند.

وي در این زمینه بیان کرد: ما زماني درباره دهه 70 بحث كرديم كه به سالهاي 78 و 79 رسيده بوديم ولي به سال 85 نرسيده بوديم كه عدهاي بحث بررسي نيمه اول دهه 80 را راه انداختند اين غلط است. در بخشهای مختلف آثار نظامی به این فضیلت اشاره شده است، اما محل ظهور عمدة آن داستان های عاشقانه و بالاخص داستان خسرو وشیرین است. به همين دليل آثاري كه ارايه شد شايد به جهت صداقت در واكنشهاي هنري و ادبي قابل ارزش باشند اما در حد و اندازههاي آثار قابل توجهي نبود كه بخواهيم بگوييم مولفههايي در شعر اين دهه شكل گرفته است.

در واقع شما تنها زمانی می توانید آن را در وجود خود مدیریت کرده و به بالاترین حد ممکن برسانید که به طور کامل آموزش آن را دیده باشید و بدانید که نسبت به خودتان باید چگونه آن را افزایش دهید. اينها چيزهاي باريكتر از مويي هستند كه من آنها را ميبينم؛ هر كسي روانشناسي اجتماعي خود را تا اين حد نزديك نميكند. این بخش اول کار ما بود و به زودی اشعار انگیزشی انگلیسی که به فارسی ترجمه کردیم رو تقدیم شما میکنیم تا حسابی خوشنود گشته و برای ما اسفند دود کنید. برای فهم بهتر موضوعات بیان شده در بالا، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

دوست دارم بدونم شما چه شعر انگیزشی بلد هستین اون رو تویِ کامنت ها برامون ارسال کنید. نامش بهشتِ دوست داشتن است … احمدرضا اکرمی از میان موتیوهایی که او در اشعارش به کار گرفته آیینه امتیاز خاصی دارد چراکه بیشترین مفاهیم فلسفی و در فانی خویش را بهوسیله این درونمایه بیان کرده است و از این جهت است که دکتر کدکنی او را شاعر آیینهها دانسته است. كسي كه بگويد خبري در شعر خوزستان نيست بر چه اساسي اين حرف را ميزند؟ شهد شیرین شعر و ادبیات پارسی نوش جانتان.

در ادبیات كهن ما، زن حضوری غایب دارد و شاید بهترین راه برای دیدن چهره او پرده برداشتن از مفهوم صوفیانه عشق باشد. من عدم مسؤوليتپذيري را در ديالوگ شاعران مطرح كشور نميبينيم وقتي آقاي حافظ موسوي بحث اوبژكتيو نيما را مطرح ميكند صورت مساله آن را خيلي غلط مطرح ميكند. ما با اين فهم از اوبژكتيو از 50 سال پيش كه نيما مطرح ميكند فاصله داريم و الزامي وجود ندارد كه در چارچوب تعاريف 50 سال پيش اين مفاهيم، تكليف امسال را مشخص كنيم.

به عبارتی راي اكثريت بايد به نفع اقليت باشد وقتي اقليت حقوق خود را داشته باشد ايفاي نقش ميكند. چرا نبايد كسي كه ادعاي نابودی ادبيات در كشور ميكند را به چالش كشاند؟ و فصل نوشیدن یک فنجان چای گرم و نگاه کردن در چشمهای عاشق تو. وي در ادامه بيان كرد: من به عنوان يك شاعر دهه 80 را بيش از آن كه بخواهم از منظر ادبي نگاه كنم اولويت را به حوادث و سرعت حوادث ميدهم. اين شاعر در ادامه گفت: من هميشه به ضرورت حرف ميزنم اما خيليها اين كار را نميكنند.

دیدگاهتان را بنویسید